O MNIE

HEJ, HÆ, MOI

Nazywam się Dominika i obecnie mieszkam w Reykjavíku na Islandii, gdzie postanowiłam się ponownie przeprowadzić w listopadzie 2019 roku.

Swoją przygodę z Północą rozpoczęłam jednak już w 2017 roku, kiedy zdecydowałam się na wymianę studencką i wybrałam właśnie Islandię. Zakochałam się w niej po uszy i wiedziałam, że zaraz po ukończeniu studiów na nią wrócę, tym razem na dłużej.

Rok później ponownie zdecydowałam się na wymianę, tym razem wybierając Turku w Finlandii. W lipcu 2019 roku ukończyłam pierwszy stopień studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pobyt na Islandii sprawił, że zaczęłam dosyć mocno myśleć, o przerwie po zdobyciu stopnia licencjata.

Na szczęście entuzjazm z nim związany trwa do dzisiaj i dzięki temu od dwóch lat nazywam Islandię swoim domem.

Skąd pomysł na bloga?

Przed moim pierwszym wyjazdem intensywnie poszukiwałam informacji na temat kosztów studenckiego życia w Reykjaviku, tego co koniecznie zabrać, lecz niestety źródła internetowe dotyczące życia na Islandii, szczególnie tego studenckiego, prawie wtedy nie istniały. Śmiało mogę powiedzieć, że pomimo sporego „researchu”, nie byłam wystarczająco dobrze przygotowana.

Wtedy właśnie postanowiłam stworzyć przestrzeń internetową, dzięki której będę mogła nie tylko pokazywać piękno kraju, w którym żyję, ale przede wszystkim pomóc w wielu kwestiach związanych z przeprowadzką na Islandię, w szczególności jako student. Dodatkowo, mój blog ma być zachętą do brania udziału w wymianach studenckich i pokazywać, że studia można łączyć z podróżami.

ICERASMUS – co to właściwie oznacza?

Tak jak wcześniej wspomniałam, ten blog początkowo miał służyć tylko jako pomoc dla osób planujących studia bądź wymianę na Islandii. Podczas tworzenia go, nie wiedziałam jeszcze, że kolejne etapy nauki będę kontynuować w krajach nordyckich. ICERASMUS to po prostu mój Erasmus na Islandii, czyli lodowej krainie. Z czasem blog ewoluował i obecnie skupia się na treściach dotyczących islandzkiej codzienności, ciekawostkach z nordyckich kultur oraz przemyśleniach emigrantki.

ICERASMUS to ja, moje nordyckie doświadczenia, ale przede wszystkim to opis mojej islandzkiej przygody, którą mam szczęście każdego dnia przeżywać.

Zapraszam każdego z Was do przeżywania jej razem ze mną!

Bless, bless!